עיצוב הבית – מה חשוב לעשות וממה כדאי להימנע?

עיצוב הבית – מה חשוב לעשות וממה כדאי להימנע?

עיצוב הבית, באמצעות ריהוט לבית, שימוש נכון בצבע, אקססוריז ועוד, הוא חלק בלתי נפרד מאורח החיים המודרני. בעבר הרחוק, התחום של עיצוב הבית היה זניח ושולי יחסית. המיקוד היה על בניית וסידור הנכס ברמה הפרקטית, וכך ישמש היטב את כל דייריו. לאחר מכן, עיצוב הבית הפך לסמל סטטוס השמור לעשירים בלבד. כיום, עיצוב הבית נפוץ ופופולרי מאי פעם והוא נכון גם לגבי דירות קטנות ועבור בעלי נכסים בעלי תקציב מוגבל וגם לגבי דירות יוקרה וחללים גדולים ומפוארים.

הקו המוביל של עיצוב הבית

התפיסה המובילה בתחום עיצוב הבית, היא של יצירת קשר הרמוני בין החללים השונים בבית, תוך הבלטת הייחודיות של כל חלל בפני עצמו. הקשר הזה נוצר בין השאר באמצעות בחירה נכונה של ריהוט לבית, פלטת צבעים מובילה, טפטים, אביזרים כגון שטיחים, פתרונות אחסון ועוד. מעבר להיבט האסתטי, מי שעוסק בתחום של עיצוב הבית, שם דגש משמעותי על ההיבטים הרגשיים של דיירי הבית והתפקיד הנפשי שהבית ממלא בחייהם. במקום להסתכל על הבית כעל חלל פונקציונלי גרידא, נותנים מקום לערכים ותחושות כמו ביתיות, משפחתיות ואינטימיות.

החשיבות של ריהוט לבית

כאמור, תהליך עיצוב הבית כולל אלמנטים רבים ונדבך חשוב שבהם הוא בחירת ריהוט לבית. הריהוט בדרך כלל בולט, מאסיבי ובעל נוכחות בחלל ולכן יש לבחור תוך תשומת לב יתרה, שכן הוא יהיה הדבר הראשון שאתם וכל מי שנכנס אליכם הביתה, מבחין בו מיד.

סוגי ריהוט לבית

יש סוגים שונים של ריהוט לבית: מיטות, שידות, שולחנות, מזנונים, ספות, כורסאות, פינות אוכל, פינות הסבה ועוד. כל סוג כזה של ריהוט לבית צריך להיבחר מתוך זיקה עמוקה לנראות שלו ובהתאם לטעם האישי של המתגוררים בנכס. עם זאת, חשוב לשים גם דגש על טרנדים מובילים בתחום ריהוט לבית. עיצוב הבית כרוך בדרך כלל בהשקעה לא קטנה ולכן, ריהוט לבית בהתאם לטרנדים השולטים כרגע בעולם עיצוב הבית, יוביל לאווירה אקסקלוסיבית ועכשווית בחלל.

איכות לצד אסתטיקה – שילוב מנצח של ריהוט לבית

לצד הדגש הרב על נושא הנראות, חשוב לזכור כי ריהוט לבית חייב להיות איכותי. ספות, מיטות, כסאות וכדומה, צריכים להיות מעוצבים בצורה ארגונומית מתוחכמת, כדי שישמשו אתכם לטווח ארוך, בנוחות מקסימלית. גם חומרי הגלם מהם עשוי ריהוט לבית צריכים להיות ברמה גבוהה, כדי שהריהוט לא יתבלה במהירות, יצא מכלל שימוש או ישרה אווירה מיושנת ומוזנחת בבית.

מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים ריהוט לבית?

לפני שאתם קונים ריהוט לבית, החליטו על שני דברים: הראשון, הוא התקציב המקסימלי אותו אתם מקצים לצורך העניין. הגדרת תקציב ברור, תמקד אתכם בבחירת ריהוט לבית ושאר פריטים ויאפשר לכם לצמצם את הלבטים לגבי הריהוט הנבחר. שנית, חשבו איזה סגנון עיצוב הולם את הטעם האישי שלכם: האם אתם מעדיפים ריהוט לבית בסגנון נורדי קריר? או שמא בסטייל כפרי וביתי ואולי בכלל הסגנון שלכם שונה לגמרי? לאחר שתחליטו לגבי היבטים אלו, אל תשכחו למדוד בצורה מדוקדקת, את המרווחים והחללים בהם אתם מתכוונים להציב ריהוט לבית. מדידה נכונה ומדויקת יכולה למנוע עוגמת נפש בהמשך וגם תסייע לכם למקד את החיפוש אחרי ריהוט לבית שמתאים לחלל בצורה מושלמת.

לאור החשיבות הרבה של בחירת ריהוט לבית, מומלץ מאוד להיעזר במומחים בתחום. מעצבי פנים מקצועיים, מנחים את בעלי או דיירי הנכס בין השאר אל עבר בחירת ריהוט לבית שיהיה אידיאלי עבורם.

Livein All rights reserved ©
הקולקציה
0 סל קניות
דילוג לתוכן