מקרמה

יצירות מקרמה – עולם של אפשרויות ועיצובים

המקרמה היא אחת השיטות הנפוצות והיצירתיות ביותר לעבודה באמצעות מגוון רחב מאוד של חוטי טקסטיל. ישנן מגוון שיטות וטכניקות עבודה אשר ביחד יוצרות יצירות מקרמה מושלמות, אותן ניתן לתלות במקומות שונים ותרום לעיצוב מרשים של המקום. אל המקרמה, ניתן להוסיף מגוון רחב מאוד של חומרים שונים אשר משדרגים את עיצוב המקרמה והופכים אותו לייחודי ומרשים. כך למשל ניתן ליצור שילוב בין מקרמה לבין חרוזים, נוצות, אבנים ועוד מגוון אמצעים שללא ספק, יהפכו את המקרמה ליצירת אומנות בלתי נשכחת. שיטת המקרמה, הינה שיטה ייחודית אשר למעשה מבוססת על יצירת קשרים באמצעות חוטי הטקסטיל השונים, אשר ניתן באמצעות ליצור צורות שונות למקרמה, בהתאם להעדפות היצירתיות השונות.

המקרמה הינה שיטת עבודה עתיקה יומין עם חוטים אשר נוצרה עוד בשלהי המאה השלושה עשר במדינות הערב השונות ולאט לאט, שיטה זאת נדדה אל עבר יבשת אירופה ומשם אל העולם כולו. מדובר על שיטה אשר יצרה עניין רב אצל בעלי מקצוע שונים שבמסגרת תחום עבודתם, עסקו רבות בקשירות למיניהן ומכאן החיבור הטבעי לביצוע יצירות מקרמה. באמצעות עבודה מקרמה, ניתן ליצור יצירות רבות אשר נוגעות לתחומים שונים בחיים ומהוות פתרון מעולה לשימושים שונים ובעיקר, מהוות פתרון עיצובי מרשים.

היצע מרשים של חוטים
תחום המקרמה מביא עמו שימוש במגוון רחב מאוד של סוגי חוטים במגוון מרקמים וצבעים אשר באמצעותם, ניתן ליצור קשרים בדרך ליצירות מקרמה מרשימות. לכל חוט בעבודת המקרמה, ישנן תכונות ומאפיינים משלו אשר ישפיעו על דרך העבודה שלו ועל התוצאות שהוא יספק למקרמה. לכל עבודה שנרצה לעשות, יש להתאים עבורה את החוטים המתאימים, על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר עבורנו. ישנם חוטים בעלי מרקמים שונים, צבעים שונים ומידות שונות ולכן יש לבחור את החוטים המתאימים לנו לצורך הפרויקט אותו מעוניינים לבצע, כך שהתוצאה הסופית, תהיה מושלמת.

עולם שלם של סוגי קשרים
עבודת המקרמה, מביאה עמה סוגים שונים של קשרים אשר מתאימים לעבודות ספציפיות. הטכניקות לביצוע מקרמה הינן מאוד מגוונות וכל אחד יכול להתחבר לטכניקה המועדפת עליו ליצירת קשרים. ישנם קשרים אשר נוצרים באמצעות יצירת לולאות, ישנם קשרים אשר תורמים בכך שהם מונעים כל תנועה של אביזרים על גבי החוטים, ישנם קשרים אשר אחראיים על עיצוב המקרמה בהתאם לצורך וישנם עוד מגוון רחב של קשרים למטרות שונות. המטרה היא לשלוט בכמה שיותר סוגים וטכניקות ליצירת קשרים למקרמה ובכך להעשיר את היצע העבודות בעלות עיצובים ייחודיים.

מציג 1–16 מתוך 18 תוצאות

Liven All rights reserved ©
סינון
0 סל קניות
דילוג לתוכן